„Pomagamy, bo kochamy”
13-04-2016

„Pomagamy, bo kochamy”

Data wydarzenia: 13-04-2016

Takie hasło wybrali licealiści z Kalisza Pomorskiego, którzy od tygodnia organizują róże akcje charytatywne dla koleżanki Karoliny Skory.

Karolina jest uczennicą pierwszej klasy o profilu dziennikarsko-artystycznym. Do szpitala trafiła tuż przed świętami Wielkiej Nocy. Dzięki błyskawicznej pomocy medycznej i zaangażowaniu lekarzy dziewczyna przetrwała najtrudniejsze chwile. Kiedy młodzież dowiedziała się, że Karolina potrzebuje długiej rehabilitacji by wrócić w pełni do zdrowia, postanowiła działać. Chęć pomocy zadeklarowali wszyscy:  młodzież, wychowawcy, ksiądz  i dyrekcja szkoły. I natychmiast przeszli do działania. Zaplanowano dwutygodniowe wydarzenia, np. mecz piłki nożnej, sprzedaż ciast oraz szkolnej gazety „Kontrast”. W dniu 6.04.16 odbył się koncert charytatywny połączony z aukcją, podczas którego wystąpili wokaliści ze szkolnej grupy teatralnej „Klepsydra” (Magdalena Ambroziak, Adrian Kociuba), zespół „Destraktor” (w pomniejszonym składzie: Malwina i Karolina Cybulskie) oraz  dziennikarze  „Kontrastu” (Maciej Radzimski i Jakub Biegniewski). Obecny był też przyjaciel szkoły Wiesław Piotrowski, który przekazał na aukcję wiele cennych przedmiotów.
Dzięki pełnemu humoru i przekonującemu prowadzeniu aukcji przez Macieja Radzimskiego i Jakuba Biegniewskiego, licytacja zakończyła się wspaniałym wynikiem. Udało się zebrać 3 tys. złotych.
Atmosfera w szkolnej auli była wyjątkowa: śmiech, wspólny śpiew i światełko zapalone w telefonach podczas ciekawej interpretacji „Autobiografii” Perfectu, którą zaprezentował Adrian Kociuba.
- Jestem z was dumny, macie w sobie wiele empatii i serca - mówił do młodzieży dyrektor szkoły Maciej Rydzewski  i podziękował koordynatorom działań Annie Józiak, szkolnemu pedagogowi i Aleksandrze Radeckiej, wychowawcy Karoliny. Pani wicedyrektor Katarzyna Witek dodała, że dobro, które się daje drugiemu człowiekowi, wraca i Karolina to na pewno czuje.
Uczniowie zapowiadają kolejne akcje dedykowane koleżance. Już we wtorek 12.04. 2016r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim (godz.18.00)  odbędzie się ponad dwugodzinny koncert muzyczno-taneczny połączony z aukcją. Warto wspomnieć, że specjalnie na ten cel swoje pióra przeznaczyli: Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, Przewodniczący Rady Powiatu Drawskiego Stanisław Mikołajczyk, Burmistrz Kalisza Pomorskiego Michał Hypki oraz Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego Janusz Garbacz.
W poniedziałek 18.04.2016r. (godz. 17.00) nauczyciele (Renata Effenberg- Nawrot, Karol Kalina, Sebastian Stateczny i Krzysztof Wójciak) wspólnie z młodzieżą zapraszają wszystkich chętnych do aktywności sportowej - „Biegu po uśmiech”.
- Jestem wzruszona i zaskoczona tym, co dla mojej córki robią uczniowie i grono pedagogiczne w Kaliszu Pomorskim. Teraz Karolina ma wielką motywację, by walczyć o zdrowie. Bardzo wszystkim dziękuję - komentowała dotychczasową pomoc mama Karoliny - Magdalena Skory.