Powiat inwestuje
29-06-2016

Powiat inwestuje

Data wydarzenia: 29-06-2016

W większości gmin Powiatu Drawskiego niedawno zakończyły się lub trwają prace na powiatowych drogach. Niemal codziennie można spotkać na nich drogowców pracujących na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Wartość robót już zrealizowanych i obecnie trwających sięga blisko 3 miliony złotych.

W dniach 27-28 czerwca 2016 roku Starosta Drawski Stanisław Kuczyński i Etatowy Członek Zarządu Janusz Garbacz wraz z Dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych Zbigniewem Kotem dokonali oględzin inwestycji drogowych. Oceniali również realne możliwości realizacji kolejnych przedsięwzięć mających na celu poprawę infrastruktury drogowej i bezpieczeństwa mieszkańców.
Poza dużymi inwestycjami, każdego dnia roboczego pracownicy ZDP w Drawsku Pomorskim prowadzą prace związane z bieżącym utrzymaniem dróg powiatowych, tj. remonty cząstkowe nawierzchni, prace związane z remontami chodników oraz oznakowaniem, a także uzupełnianie i koszenie poboczy i wiele innych.