Promujemy życzliwość
23-11-2015

Promujemy życzliwość

Data wydarzenia: 23-11-2015

W czwartek 19 listopada br. młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim zrealizowała kolejną akcję w ramach harmonogramu Tygodnia Życzliwości. Tym razem wybrała się „w miasto”, aby spotkanym osobom podarować uśmiech, miłe słowo, trochę słodkości i życzyć miłego dnia.

Udało się odwiedzić m.in. pracowników Starostwa Powiatowego, Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych, Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Drawsku Pom., Powiatowej Policji, Powiatowej Straży Pożarnej. Wszystkie napotkane osoby gratulowały młodzieży podjętej inicjatywy. Zdjęcia z tych spotkań są formą pamiątki, ale i promocją pozytywnych zachowań wobec drugiego człowieka.

- Akcja spotkała się z bardzo serdecznym odbiorem. Uczniowie wszędzie, dokąd zawitali, zostali życzliwie przyjęci - relacjonuje opiekun akcji Anna Ignacak.

- W ten pochmurny dzień udało się zanieść innym trochę „słońca” - dodaje Ewelina Majewska, drugi opiekun.

Celem akcji jest promocja kultury słowa, życzliwości, wskazanie wartościowych społecznie zachowań i ich reklamowanie, a także kształtowanie wśród młodzieży postawy przedsiębiorczości i samorządności. Wspólnie z nauczycielkami, akcję koordynował Samorząd Uczniowski.