Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu
25-10-2021

Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu

Data wydarzenia: 25-10-2021

W dniu 18.10.2021 r. w Zespole Szkół w Drawsku Pomorskim odbyło się spotkanie uczniów z funkcjonariuszką Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim oraz pracownikiem Powiatowego Urzędu Pracy, panią Ewą Puszczak.

Okazją do spotkania były obchody Europejskiego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu, który jak co roku wypada 18 października.

Nadrzędnym celem spotkania było przybliżenie uczniom tematu handlu ludźmi. Ponadto funkcjonariuszka KPP w Drawsku Pomorskim przybliżyła uczniom charakter pracy w szeregach Policji oraz pokazała dokument filmowy przedstawiający sceny z dnia pracy policjantów z KPP w Drawsku Pomorskim.

Pani Ewa Puszczak, pośrednik pracy z urzędu pracy, poinformowała uczniów, na co zwrócić uwagę chcąc podjąć się zatrudnienia za granicą oraz przedstawiła instrumenty rynku pracy, dzięki którym, po skończeniu szkoły, mogą polepszyć swoją sytuację na obecnie panującym rynku pracy.

Magdalena Piekarzewicz
Pośrednik pracy / Koordynator ds. promocji