Rośliny na etapie
25-09-2018

Rośliny na etapie

Data wydarzenia: 25-09-2018

14 września odbył się w Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. W. Andersa I etap konkursu poświęconego tematyce roślin wodnych.

Organizatorem konkursu „Rośliny wodne” był Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Przewidziana dla licealistów kategoria - „Technolog roślin wodnych”, wymagała od uczestników znajomości roślin środowisk wodnych, właściwości troficznych charakteryzujących siedliska tych roślin oraz zasad funkcjonowania hydrofitowych systemów oczyszczania ścieków.
Po sprawdzeniu testów wiedzy komisja zadecydowała o udziale w drugim etapie konkursu dwóch osób: Adriana Stefanowicza oraz Roksany Gapsy. Już 28 września w siedzibie ZUT w Szczecinie, będą oni rywalizować z uczniami z innych powiatów naszego województwa.
Z ramienia uczelni konkurs przeprowadzała mgr inż. Justyna Milke z Zakładu Chemii, Mikrobiologii i Biotechnologii Środowiska Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, która jest absolwentką złocienieckiego zespołu szkół.