Ślubowanie uczniów klas mundurowych
13-11-2019

Ślubowanie uczniów klas mundurowych

Data wydarzenia: 13-11-2019

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego o profilu mundurowym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu, II stulecie Niepodległej Polski rozpoczęli od udziału w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny.

W czasie miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości przed przedstawicielami władz samorządowych, w obecności kadetów z klasy drugiej, uczniowie pierwszych klas mundurowych o profilu wojskowym dostąpili zaszczytnego wyróżnienia, składając uroczyste ślubowanie przy asyście honorowej pocztu sztandarowego i kompanii honorowej 2 Brygady Zmechanizowanej Legionów im. marsz. Józefa Piłsudskiego.
Na placu 3-go Maja przy Pomniku Ofiar Bolszewizmu i Faszyzmu, kadeci ślubowali - zgodnie z rotą odczytaną przez dyrektor szkoły Beatę Miszewską-Kozłowską - wierność ojczyźnie i wartościom patriotycznym, kształtowanie postawy obywatelskiej, dążenie do osiągania wyznaczonych celów oraz przestrzeganie zasad moralnych.
Zwieńczeniem niezwykle ważnej dla młodzieży uroczystości była salwa honorowa kompanii oraz defilada pododdziałów przed władzami, mieszkańcami i delegacją oficerów i podoficerów z 2 Brygady Zmechanizowanej.
Blok kadetów objętych programem MON prowadził Jakub Somrowski, drużynę pierwszoklasistów prowadziła Małgorzata Poręba.

Tekst: Robert Żołynia, wicedyrektor ZSP w Złocieńcu
zdjęcia: UM w Złocieńcu