Spotkanie z legendą
26-04-2017

Spotkanie z legendą

Data wydarzenia: 26-04-2017

24 kwietnia 2017 r. w Zespole Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie odbyło się spotkanie z Jarosławem Leszczełowskim, badaczem historii Pojezierza Drawskiego oraz autorem wielu książek poświęconych tym terenom.

Jarosław Leszczełowski uświetnił swoją obecnością prezentację działań gimnazjalistów ZPE-T-u w ramach projektu edukacyjnego „Bogactwa naturalne i turystyczne Pojezierza Drawskiego. Wędrówki i spotkania”. Wszyscy uczniowie mieli okazję poznać legendy małej ojczyzny.
Interesujące komentarze, ciekawostki ubarwiały wystąpienie gościa. Spotkanie wniosło wiele w edukację podopiecznych placówki. Młodzież w geście wdzięczności przekazała jedną ze swoich prac i pisemne podziękowania.
Projekt edukacyjny, w który jest zaangażowany ZPET w Bobrowie, obejmuje swym zasięgiem wiele działań: wycieczki, piesze wędrówki, lekcje poglądowe, spotkania z osobami, dla których bogactwo regionalne jest istotne. W ten sposób młodzież zdobywa wiedzę na temat terenów, na których mieszka, utrwala topografię i przyswaja cenną wiedzę. Edukacja regionalna jest cennym elementem w rozwoju samoświadomości i kształtowaniu przynależności wychowanków ZPE-T w Bobrowie.