Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Sprawni Jak Żołnierze 2018
20-04-2018

Data wydarzenia: 20-04-2018

W wojewódzkich Zawodach Sprawnościowo – Obronnych „Sprawni Jak Żołnierze 2018” uczniowie z LO o profilu wojskowo – sportowym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Wł. Andersa w Złocieńcu, w klasyfikacji drużynowej dziewcząt i chłopców zdobyli brązowe medale.

Organizatorem zawodów był Zachodniopomorski Kurator Oświaty, a współorganizatorami Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie, Garnizon Koszalin – 8 Pułk Przeciwlotniczy, 17 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Koszalinie oraz Zarząd Rejonowy Ligi Obrony Kraju.
Celem nadrzędnym wydarzenia było popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy o współczesnych siłach zbrojnych, zagadnień związanych z obronnością kraju oraz podnoszenie sprawności fizycznej. Zawody odbywały się w dniach 12 – 13 kwietnia, startowało w nich 16 drużyn chłopców i 14 drużyn dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego. Po dwóch dniach zmagań drużyny dziewcząt i chłopców ze Złocieńca osiągnęły sukcesy, zajmując w rywalizacji miejsca na podium. Chłopcy w składzie: Maciej Tymczyszyn, Filip Krynicki i Paweł Szóstak zajęli trzecie miejsce drużynowo, dziewczęta w składzie: Wiktoria Ingram, Weronika Dudek i Paulina Kozieł zajęły również trzecie miejsce.  Medale uczniów LO Andersa w Złocieńcu potwierdzają wysoką sprawność żołnierską.
Trenerami drużyn są Włodzimierz Rutkowski oraz Jan Macul we współpracy z Krzysztofem Waneckim, a także żołnierze i oficerowie z 2. Brygady Zmechanizowanej Legionów w Złocieńcu.