Środowisko najważniejsze
26-04-2018

Środowisko najważniejsze

Data wydarzenia: 26-04-2018

W dniach 22-24 br. władze Powiatu Drawskiego gościły 6-osobową delegację z partnerskiego Powiatu Segeberg.

Rozmowy koncentrowały się głównie wokół nowych kierunków współpracy, takich jak działania w kierunku ochrony klimatu oraz ochrony środowiska.
Delegacja niemiecka odwiedziła nasz powiat w składzie: Thomas Falck- Zastępca Starosty i Kierownik Działu Ochrony Środowiska, Budownictwa, Planowania, Doris Baum z Wydziału Budownictwa i Środowiska, Sabrina Muller – rzecznik prasowy Starosty, Sabrina Gauder - Menadżer ds. ochrony klimatu, Heiko Birnbaum - Menadżer ds. ochrony klimatu oraz Silke Beck z organizacji Region Aktywny „Serce Holstynu”.
W wizycie ze strony polskiej uczestniczył Wicestarosta Jacek Kozłowski, Robert Ziółkowski- Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska oraz Katarzyna Achramowicz - Inspektor w Wydziale Ochrony Środowiska.
W bogatym programie wizyty, poza częściami merytorycznymi, partnerzy z Niemiec mieli okazję zapoznać się z urokami ziemi drawskiej. Zwiedzili m.in. rezerwat przyrody Jezioro Prosino, biogazownię w Złocieńcu, elektrownię wodną w Koleśnie oraz zrekultywowane składowisko odpadów w Złocieńcu. Ostatnim punktem programu była możliwość zobaczenia stada Żubrów w Dzikiej Zagrodzie, prowadzonej przez Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze. Program wizyty przygotowany przez stronę polską został bardzo wysoko oceniony przez przyjaciół z Niemiec. Na pamiątkę spotkania Wicestarosta wręczył członkom niemieckiej delegacji materiały promocyjne Powiatu Drawskiego.