Święto Wojska w Olesznie
14-08-2018

Święto Wojska w Olesznie

Data wydarzenia: 14-08-2018

W dniu dzisiejszym, tj. 14 sierpnia w Olesznie odbyła się uroczystość z okazji Święta Wojska Polskiego, w której udział wzięli Starosta Drawski Stanisław Kuczyński oraz Etatowy Członek Zarządu Janusz Garbacz.

Podniosłym momentem uroczystości było złożenie kwiatów i zniczy pod tablicą upamiętniającą Patrona Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko płk dypl. Franciszka Sadowskiegooraz pod tablicą upamiętniającą Żołnierzy Wojska Polskiego zmarłych i poległych w misjach i operacjach wojskowych poza granicami państwa.
Podczas uroczystego apelu uhonorowano osoby, które zostały mianowane na wyższe stopnie wojskowe, otrzymały medale i wyróżnienia.
Starosta Drawski Stanisław Kuczyński życzył wszystkim żołnierzom i pracownikom cywilnym, aby wypełniane przez nich zadania były źródłem nieustającej satysfakcji oraz uznania społecznego. Podziękował również za zaangażowanie i trud wkładany w wykonywanie obowiązków służbowych.