Warsztaty z żołnierzami amerykańskimi
14-06-2021

Warsztaty z żołnierzami amerykańskimi

Data wydarzenia: 14-06-2021

W środę, 9 czerwca 2021 r. w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim żołnierze amerykańscy z 50 Regionalnej Grupy Zabezpieczenia US Army kapitan Nicolas Fasanella i sierżant Todd wraz z medykami z 7 Batalionu Kawalerii (1-7 CAV) US Army przeprowadzili warsztaty na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów z klasy wojskowej i szkolnej grupy medycznej Medical Team.

Spotkanie było podzielone na dwie części – praktyczną oraz teoretyczną.

Podczas pierwszej części uczniowie drugiej klasy o profilu wojskowym uczestniczący w programie własnym „How to be a Soldier” oraz grupa uczniów z grupy medycznej Medical Team brali udział w szkoleniu udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie nie tylko mieli okazję ćwiczyć język angielski specjalistyczny, ale także wykorzystać wiedzę w praktyce korzystając ze sprzętu, doświadczenia i wskazówek prowadzących szkolenie żołnierzy amerykańskich. Druga część spotkania skierowana była do uczniów klas dwujęzycznych. Żołnierze w przyjaznej atmosferze przekazali uczniom wiedzę o USA. Uczniowie mogli sprawdzić umiejętności komunikacyjne oraz uzyskać odpowiedzi na pytania, które ich nurtowały.

Dziękujemy żołnierzom za życzliwość i profesjonalne przeprowadzenie warsztatów. Spotkanie dostarczyło uczniom wiedzy, umiejętności oraz niesamowitych przeżyć, które długo będą wspominać. Koordynatorkami warsztatów były nauczycielki języka angielskiego Magdalena Łojek i Joanna Boniecka.

Kolejnym planowanym działaniem w ramach współpracy szkoły z UA Army będzie mecz piłki nożnej i koszykówki pomiędzy kaliskimi licealistami i technikami, a żołnierzami amerykańskimi.

Tekst: Magdalena Łojek, nauczycielka z ZS w Kaliszu Pom.