X Regionalna Wystawa Gołębi Młodych
12-11-2015

X Regionalna Wystawa Gołębi Młodych

Data wydarzenia: 12-11-2015

W dniach 7-8 listopada 2015 roku odbyła się Regionalna Wystawia Gołębi Młodych, która miała miejsce w Hali Widowiskowo-Sportowej w Czaplinku. Impreza objęta patronatem Starosty zgromadziła około 60 wystawców z Polski i Niemiec.

Powiat Drawski reprezentowany był przez Starostę Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego, Przewodniczącego Rady Powiatu Stanisława Mikołajczyka oraz Członka Zarządu Powiatu Janinę Jung. Organizatorem wystawy był Środkowopomorski Związek Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza w Koszalinie. Zarząd Powiatu wsparł organizację imprezy kwotą 10 tys. zł.

To już X Wystawa Gołębi Młodych, która odbyła się w Czaplinku. Wystawcy prezentowali swoje kolekcje gołębi, które reprezentowały 56 ras, tj. holenderski wysokolotny, białotarczowy, berliński długodzioby, turkot arabski, modena angielska, gołąb chiński i wiele innych. Zainteresowani wystawą mogli podziwiać aż 740 sztuk okazałego ptactwa. Oczy przybyłych gości mogły również napawać się pięknem bażantów, kur czy kaczek.

Drugi dzień wystawy zwieńczono nagrodami wręczanymi również przez Starostę Drawskiego. Komisja sędziowska nagrodziła za zwycięstwo w poszczególnych rasach. Oceniane były także kolekcje, a na koniec wybrany został Champion Wystawy.

Podkreślić należy, że dotychczasowy wysiłek włożony w organizację regionalnej wystawy został doceniony i prawdopodobnie Czaplinek będzie organizatorem Krajowej Wystawy Gołębi Młodych w 2017 roku.