Z odblaskiem bezpieczniej
23-11-2017

Z odblaskiem bezpieczniej

Data wydarzenia: 23-11-2017

Starosta Drawski Stanisław Kuczyński promuje akcję noszenia kamizelek i innych elementów odblaskowych.

- Osoby nieużywające elementów odblaskowych są znacznie bardziej narażone na niebezpieczeństwo na drogach. Szczególnie w okresie zimowym, kiedy wcześniej zapada zmierzch – tłumaczy akcję Starosta S. Kuczyński i sam zakłada kamizelkę (na zdj.). – Serdecznie dziękuję osobom, które spontanicznie włączyły się w akcję. Wierzę, że dzięki waszej postawie nastąpi zmiana mentalna i stanie się oczywiste, że noszenie kamizelki to żaden wstyd, tylko wyraz troski o bezpieczeństwo.
Elementy odblaskowe pozwalają kierowcy dostrzec pieszego lub rowerzystę z odległości ok. 150 m, bez nich piesi i rowerzyści pojawiają się w zasięgu wzroku kierowcy dopiero na dystansie ok. 30 m.
W promowanie akcji włączyły się jednostki organizacyjne Powiatu Drawskiego, w tym Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Ośrodek Wspierania Dziecka i Rodziny.
Przypomnijmy, że w roku ubiegłym Zarząd Powiatu Drawskiego w trosce o życie i zdrowie mieszkańców, szczególnie tych poruszających się pieszo lub na rowerach, zainicjował odblaskową akcję edukacyjną i ufundował 2000 kamizelek odblaskowych, które zostały przekazane dzieciom i dorosłym z powiatu drawskiego.