Z pomocą dla rolników
25-10-2016

Z pomocą dla rolników

Data wydarzenia: 25-10-2016

W dniu 24 października 2016 roku w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim, z inicjatywy Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej, Agencji Nieruchomości Rolnych, Rady Powiatu Drawskiego oraz Starosty Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego, zorganizowano konferencję poświęconą Rolnictwu i Rozwojowi Obszarów Wiejskich.

Podczas konferencji przedstawiono aktualną sytuację rolnictwa w województwie zachodniopomorskim na tle zmian w sposobie gospodarowania ziemią (dzierżawa, przetargi ofertowe), bieżące działania Agencji Rynku Rolnego, a także formy pomocy dla rolników (wcześniejsze wypłaty płatności obszarowych, dopłaty do kredytów preferencyjnych, czynsz dzierżawny). Istotną częścią konferencji było omówienie zasad BHP w rolnictwie. Kolejnym punktem spotkania była ochrona środowiska w świetle wykonywanych zadań gospodarczych w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa. Jednym z ostatnich punktów konferencji było omówienie przez Powiatowego Lekarza Weterynarii problemu Afrykańskiego Pomoru Świn (ASF). Poniedziałkowa konferencja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem rolników, co pokazuje jak ważne jest organizowanie takich spotkań.
W konferencji udział wzięli m.in. Przewodniczący Rady Powiatu Drawskiego Stanisław Mikołajczyk, Przewodniczący Rady Powiatowej Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej Stanisław Baliński, z-ca Dyrektora Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Szczecinie Robert Stępień, z-ca Kierownika Agencji Nieruchomości Rolnych Oddziału Terenowego w Szczecinie Filia w Koszalinie Piotr Chmielowicz, Beata Mitłosz z Biura Terenowego ARiMR w Złocieńcu oraz zaproszeni goście.