Zarząd wspiera jednostki OSP
18-04-2018

Zarząd wspiera jednostki OSP

Data wydarzenia: 18-04-2018

Na dzisiejszym (18 kwietnia) posiedzeniu Zarząd Powiatu Drawskiego zdecydował o dofinansowaniu remontu dwóch strażnic Ochotniczej Straży Pożarnej - w Nowym Worowie oraz w Ostrowicach.

W pierwszej wykonany zostanie remont elewacji budynku strażnicy. W drugiej, poza remontem elewacji, budowlańcy zajmą się posadzką w garażu oraz wymianą okien i drzwi.
Zarząd rozpatrzył także dziesięć ofert Stowarzyszeń i Klubów Sportowych złożonych w trybie pozakonkursowym na realizację zadań publicznych oraz szereg wniosków, w tym wniosek o współorganizację „Jarmarku nad Jeziorem Ogórkowym”, „Święta Drawy” oraz „Parafialnego Festynu Rodzinnego”. Kolejne wnioski rozpatrywane na sto osiemdziesiątym siódmym posiedzeniu dotyczyły zmiany przeznaczenia środków w ramach zadań pozaszkolnych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu, aktualizacji zadania publicznego realizowanego przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Otwórzmy Serca” oraz przyznania środków na realizację zaleceń w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Czaplinku.
Ponadto przyjęto projekt odpowiedzi na interpelację Radnego zgłoszoną na Sesji Rady Powiatu oraz informację dotyczącą większych inwestycji planowanych na terenie powiatu drawskiego.
Podjęto szereg uchwał Zarządu Powiatu, w tym sześć uchwał w sprawie nieodpłatnego przekazania mienia ruchomego, uchwałę w sprawie zmian w budżecie Powiatu Drawskiego oraz uchwałę w sprawie zasad grupowania operacji gospodarczych istotnych dla prawidłowości sporządzania sprawozdań finansowych, budżetowych lub innych określonych w odrębnych przepisach do stosowania w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pom. oraz w jednostkach organizacyjnych Powiatu Drawskiego, inspekcjach i strażach.
Zarząd obradował w składzie: Stanisław Kuczyński (Starosta), Jacek Kozłowski (Wicestarosta), Janusz Garbacz (Etatowy Członek Zarządu) i Janina Jung (Członek Zarządu).