Dostosowanie infrastruktury szkolnictwa zawodowego do potrzeb lokalnego rynku pracy na obszarze Strefy Centralnej na terenie powiatu drawskiego Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Logotypy dofinansowania

Projekt pn. „Dostosowanie infrastruktury szkolnictwa zawodowego do potrzeb lokalnego rynku pracy na obszarze Strefy Centralnej na terenie powiatu drawskiego”

Numer  RPZP.09.09.00-32-0004/17-00 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 Oś Priorytetowa 9 Infrastruktura publiczna
Działanie 9.9 Infrastruktura szkolnictwa zawodowego w ramach Kontraktów Samorządowych

Projekt realizowany od 26.09.2017 r. do 27.06.2019 r.
Wartość całkowita projektu:  1 671 021, 42 zł.
Wartość dofinansowania: 1 402 373,67 zł

Opis projektu:
Celem projektu jest stworzenie i wyposażenie 8 pracowni dydaktycznych do praktycznej nauki zawodu w 3 szkołach należących do Powiatu Drawskiego. Projekt obejmuje realizację prac remontowych w niektórych pracowniach na potrzeby ich przystosowania do prowadzenia w nich zajęć dydaktycznych oraz zakup niezbędnego wyposażenia (środki trwałe, w tym maszyny, urządzenia i wyposażenie drobne) oraz oprogramowania. W wyniku realizacji projektu powstały kompletnie wyposażone, nowoczesne pracownie dydaktyczne, wyposażone zgodnie z wytycznymi KOWEZIU, w których prowadzona będzie praktyczna nauka zawodów w specjalnościach poszukiwanych na lokalnym i regionalnym rynku pracy (ze szczególnym uwzględnieniem RS: biogospodarki, przemysłu maszynowo - metalowego, turystyki i zdrowia, usług przyszłości.

W ramach projektu:

1. stworzono pracownię diagnostyczno – konstrukcyjnej w PCKZiU w Drawsku Pomorskim w ramach której zakupiono:
      • oscyloskop,
      • zasilacze laboratoryjne
      • system poduszek powietrznych SRS
      • system magistrali CAN
      • BUS w układzie komfortu
      • zespół napędowy silnika ZI
      • samochodowy komputer diagnostyczny z oprogramowaniem
      • system klimatyzacji Climatronic
      • stanowisko testowania sondy lambda
      • wyposażenie narzędziowe do diagnostyki samochodowej