10 lat „Klepsydry”
21-09-2020

10 lat „Klepsydry”

Data wydarzenia: 21-09-2020

Mury „czerwonej szkoły”, jak potocznie określa się budynek Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim, były w czwartkowe przedpołudnie (17 września 2020 r.) świadkiem doniosłej uroczystości.

Swój jubileusz 10-lecia obchodziła grupa teatralna „Klepsydra” działająca pod kierownictwem nauczycielki Joanny Mączkowskiej.
Uroczystość była okazją do podsumowania wieloletniej działalności, wspomnień, przypomnienia fragmentów przedstawień.
„Klepsydra” wystawiła 128 przedstawień, koncentrując się na tematach dotykających młodzież oraz historii Kalisza Pomorskiego. Nieocenionym partnerem w przygotowaniu sztuk opowiadających o dziejach tego miasta jest Bogumił Kurylczyk, niezwykły pasjonat losów swojej małej ojczyzny, który swą miłością zaraża kolejnych uczniów pojawiających się w kaliskiej szkole. Pan Bogumił jest synem Heleny Kurylczyk, która zaraz po wojnie uczyła w kaliskich szkołach.
Joannie Mączkowskiej, nauczycielom wspierającym „Klepsydrę” oraz uczniom, którzy przez 10 lat związani byli z teatrem w LO w Kaliszu Pomorskim składamy gratulacje i życzenia kolejnych jubileuszy.

Tekst: Izabela Krężołek, Naczelnik Wydziału Edukacji