Dogoterapia w ramach programu „Za życiem”
19-10-2021

Dogoterapia w ramach programu „Za życiem”

Data wydarzenia: 19-10-2021

Projekt „Za życiem" realizowany w Zespole Placówek Edukacyjno - Terapeutycznych w Bobrowie skierowany jest do dzieci wymagających specjalistycznej opieki od urodzenia do momentu podjęcia nauki w szkole, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci do 3 roku życia.

Zajęcia dogoterapii realizowane są nie tylko dla dzieci, które uczęszczają do przedszkola w ZPE-T, ale także dla maluchów, które przychodzą na zajęcia z zewnątrz.

Zajęcia dogoterapii cieszą się ogromną popularnością i sympatią wśród wszystkich dzieci. Psi terapeuci bawią, uczą oraz wspierają rozwój poznawczy, ruchowy i emocjonalny najmłodszych.  Kontakt z psem pobudza i reguluje prace układów zmysłowych oraz daje możliwość doświadczania kontaktu ze zwierzęciem oraz pomaga przełamywać lęk przed nowym i nieznanym. Dogoterapia pomaga także w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności okazywania uczuć i emocji. Dzięki cyklicznym zajęciom dogoterapii w ZPE-T w Bobrowie, które prowadzone są w ramach programu „Za życiem", najmłodsi uczą się respektowania potrzeb zwierząt, a także poznają zasady bezpiecznego zachowywania się w obecności psów.

Tekst: Monika Kapczuk, nauczyciel ZPE-T w Bobrowie