Imprezy w powiecie Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

29-07-2020

II Piknik Średniowieczny w Czaplinku

Data wydarzenia: 29-07-2020

15 sierpnia br. Stowarzyszenie Historyczno – Kulturalne „Tempelburg” wraz z Gminą Czaplinek i Czaplineckim Ośrodkiem Kultury zaprasza na II Piknik Średniowieczny w Czaplinku. Niezwykła impreza średniowieczna w historycznie unikalnym miejscu odbędzie się już po raz drugi. Uczestnicy będą mieli możliwość poznać dawne rzemiosła, spotkać się z wczesnośredniowiecznymi wojami, posłuchać muzyki średniowiecznej na żywo i wysłuchać prelekcji historycznych. Zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą tu coś dla siebie. Wszystko dziać się będzie wokół Kościoła Trójcy Świętej w Czaplinku, w miejscu, gdzie stała komandoria templariuszy oraz na skwerze przy ul. Moniuszki.
Impreza uzyskała dofinansowanie Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach konkursu na wsparcie w realizacji zadań publicznych Województwa Zachodniopomorskiego z zakresu Kultury, Sztuki, Ochrony Dóbr Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2020.

Program II Pikniku Średniowiecznego:

12:00     Korowód średniowieczny ulicami historycznego centrum Czaplinka
12:30     Obóz średniowieczny przy Kościele pw. Trójcy Św.:
                - wojowie i rycerstwo średniowieczne
                - pokazy rzemiosł dawnych
                - kramy i warsztaty rękodzielnicze
                - konkursy i atrakcje dla dzieci
                - szkolenie rycerskie
                - muzyka średniowieczna na żywo
13:00     Zwiedzanie Kościoła pw. Trójcy Świętej z przewodnikiem – historia założenia komandorii Tempelburg
15:30     Koncert zespołów „Huskarl” i „Zoriuszka” – scena na skwerze przy ul. Moniuszki
16:30     Pokaz walk wczesnośredniowiecznych – skwer przy ul. Moniuszki
17:30     Prelekcje historyczne w Kościele pw. Trójcy Św.
- dr Piotr Pokora (Uniwersytet Poznański) „Przemysł II - Z Bożej łaski król Polski i książę Wielkopolski”
- dr Rafał Simiński (Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego) – „Zakon Templariuszy”
 Tekst:
Magdalena Urlich