Kadra PDDS się szkoli
18-09-2020

Kadra PDDS się szkoli

Data wydarzenia: 18-09-2020

W dniu 17.09.2020 r. kadra Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy - Ośrodka Rehabilitacyjno-Kulturalnego w Drawsku Pomorskim uczestniczyła w szkoleniu pn. "Środowiskowe Domy Samopomocy 2020-zmiany w przepisach prawa i kwestie problematyczne".

W szkoleniu udział wzięły Agnieszka Szklarz-teraputa, Katarzyna Pyszka-specjalista pracy socjalnej oraz Joanna Orzepowska Kierownik PDDS-OR-K. W trakcie spotkania zostały poruszone bardzo istotne kwestie wynikające z ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego COVID-19, prawa i obowiązki uczestników zajęć w środowiskowych domach samopomocy ze szczególnym uwzględnieniem poszanowania godności i samostanowienia oraz kwestie związane z wydawaniem decyzji administracyjnych. Szkolenie zakończyło się konsultacjami indywidualnymi z Panią Anną Zubkowską-Rojszczak- adwokatem, która jest doświadczonym wykładowcą prowadzącym szkolenia m.in. w zakresie pomocy społecznej i KPA.

Tekst: Joanna Orzepowska, kierownik PDDS-OR-K w Drawsku Pomorskim.