Kaliscy licealiści na feriach z WOT
19-01-2021

Kaliscy licealiści na feriach z WOT

Data wydarzenia: 19-01-2021

W niedzielę 17 stycznia 2020 r. w siedzibie 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej na szczecińskich Podjuchach odbyła się uroczysta przysięga wojskowa wcielonych do służby żołnierzy 14. ZBOT. Wśród nich znalazło się czworo uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim: Kornelia Wyszywana, Konrad Nowak, Jakub Jakim i Michał Antczak.

Kaliscy licealiści w czasie wolnym od nauki wzięli udział w szesnastodniowym szkoleniu podstawowym pod hasłem: „ferie z WOT”. Należy podkreślić, że spisali się na medal. W nagrodę za wzorową postawę i uzyskanie dobrych wyników szkolenia Jakuba Jakima i Konrada Nowaka spotkał ogromny zaszczyt, jakim było złożenie przysięgi na sztandar wojskowy. Natomiast Kornelia Wyszywana została wyróżniona listem pochwalnym dowódcy 14. ZBOT płka Tomasza Borowczyka za nienaganną postawę żołnierską i uzyskanie ponadprzeciętnych wyników w trakcie szkolenia.
Warto podkreślić, że jest to już druga grupa kaliskich licealistów, którzy po szkoleniu zasilili szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej.
Jesteśmy dumni, gratulujemy uczniom, życzymy im wytrwałości w pełnieniu pięknej, ale i trudnej oraz odpowiedzialnej, zwłaszcza w dobie pandemii, służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.

Tekst: Konrad Chwastek - nauczyciel ZS w Kaliszu Pom. i żołnierz WOT