Imprezy w powiecie Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Spektakl muzyczny „A to życie właśnie…”
17-11-2021

Spektakl muzyczny „A to życie właśnie…”

Data wydarzenia: 17-11-2021

Spektakl muzyczny „A to życie właśnie…” jest kolejną propozycją czaplineckiego zespołu „Marianki” przygotowaną z okazji jubileuszu 10-lecia istnienia formacji. Grupa śpiewacza działa od 2011 roku i powstała z głębokiej potrzeby muzykowania członków koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Czaplinku. Szefem zespołu jest pan Marian Sujecki, zaś od 2017 roku opiekę artystyczną nad „Mariankami” roztacza Magdalena Urlich, przygotowując szereg różnorodnych programów muzycznych. Tegoroczna propozycja to efekt współpracy zespołu z doświadczonym animatorem kultury panem Markiem Harańczykiem, który podjął się reżyserii spektaklu.

W 2019 roku zespół trzykrotnie wystawił spektakl muzyczny „Marianka i Drań”, wg scenariusza napisanego przez czaplinecką animatorkę panią Alinę Karolewicz. Ona również podjęła się reżyserii przedstawienia, które zostało niezwykle entuzjastycznie przyjęte przez publiczność.

Pomimo, że znakiem firmowym „Marianek” są utwory z stylu „retro”, zespół chętnie prezentuje również repertuar ludowy lub biesiadny. Wielkim powodzeniem cieszą się również ich wykonania piosenek wojskowych (dwukrotny laureat i zdobywca „Srebrnego Skrzydła” w Konkursie Piosenki Wojskowej i Patriotycznej w Świdwinie), a także występy męskiej formacji.

Serdecznie zapraszamy na podróż przez życie w wykonaniu Zespołu „Marianki”. Jubileuszowy spektakl będzie wystawiony w Czaplineckim Ośrodku Kultury 11 grudnia 2021 o godzinie 17:00.

Patronatu nad wydarzeniem udzielili burmistrz Czaplinka Marcin Naruszewicz i starosta drawski Stanisław Cybula.

Magdalena Urlich, inspektor ds. informacji turystycznej i marketingu