Spotkanie samorządowców z przedstawicielem dowództwa wojska US Army
06-05-2021

Spotkanie samorządowców z przedstawicielem dowództwa wojska US Army

Data wydarzenia: 06-05-2021

W dniu 30 kwietnia Przewodnicząca Rady Powiatu Drawskiego Urszula Ptak, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Waldemar Włodarczyk oraz Burmistrz Drawska Pomorskiego Krzysztof Czerwiński spotkali się z płk Ricardo Roig - dowódcą 50 Regionalnej Grupy Zabezpieczenia wojsk US Army. Celem spotkania samorządowców z przedstawicielami US Army było omówienie dotychczasowych działań, a także zapoznanie samorządowców z planowanymi przedsięwzięciami na ta terenie poligonu.

W spotkaniu uczestniczył również płk Marek Gmurski dowódca CSWL Drawsko, który podkreślił bardzo dobrą współpracę samorządów zarówno szczebla gminnego jak i powiatowego z przedstawicielami CSWL Drawsko i żołnierzami US Army.

Burmistrz Drawska Pomorskiego zachęcał przedstawicieli wojsk US Army do poznawania terenów Pojezierza Drawskiego poprzez uczestnictwo w spływach kajakowych, wycieczkach rowerowych czy pieszych wędrówkach wyznaczonymi szlakami.

Podczas spotkania poruszono również ważny obszar współpracy jakim jest kontakt żołnierzy z lokalną społecznością.

Żołnierze US Army mieli również możliwość obejrzenia zbiorów pamiątek w izbie muzealnej w magazynie solnym.

Źródło: Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim
Zdjęcia: Marcin Łukasz