Święto nauczycieli w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim
19-10-2021

Święto nauczycieli w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim

Data wydarzenia: 19-10-2021

14 października 2021 r. w auli Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim miało miejsce spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Wzięli w nim udział nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, dyrekcja szkoły oraz zaproszeni goście - Przewodnicząca Rady Powiatu Drawskiego Urszula Ptak, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego Waldemar Włodarczyk,Burmistrz Kalisza Pomorskiego Janusz Garbacz, Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Kulbacki oraz Wiceburmistrz Kalisza Pomorskiego Stanisław Samek.

Dyrektor szkoły Maciej Rydzewski podziękował nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi za trud wkładany w kształcenie młodzieży, za dzielenie się z młodymi pasją i zainteresowaniami oraz stworzenie bezpiecznych i przyjaznych warunków do nauki. Pogratulował także sukcesów odniesionych w minionym roku szkolnym. Podkreślił, że aż 14 pracowników i nauczycieli ZS w Kaliszu Pomorskim zostało wyróżnionych odznaczeniami i medalami państwowymi oraz resortowymi. Podziękował też za wsparcie i pomoc przedstawicielom organu prowadzącego szkołę - powiatu drawskiego oraz władzom miasta i gminy Kalisz Pomorski.

Życzenia i gratulacje z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczycielom i pracownikom obsługi i administracji kaliskiego Zespołu Szkół złożyli Przewodnicząca Rady Powiatu Urszula Ptak, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego Waldemar Włodarczyk oraz Burmistrz Janusz Garbacz wraz z przedstawicielami władz Kalisza Pomorskiego.

Następnie Dyrektor szkoły Maciej Rydzewski wręczył nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi Nagrody Dyrektora oraz listy gratulacyjne. Podziękował też Samorządowi Szkolnemu za kwiaty dla nauczycieli oraz przygotowanie uroczystości. Spotkanie uświetniła wiązanka piosenek w wykonaniu uczennicy liceum, Hani Bruzi.

Tekst: Maciej Rydzewski, dyrektor ZS w Kaliszu Pom.