Ul. Sikorskiego w Drawsku Pom. zostanie przebudowana
19-10-2021

Ul. Sikorskiego w Drawsku Pom. zostanie przebudowana

Data wydarzenia: 19-10-2021

W dniu 13.10.2021 r. w siedzibie Zarządu Dróg Powiatowych w Drawsku Pomorskim odbyło się podpisanie umowy na realizację zadania „Przebudowa drogi powiatowej nr 2026Z – ulicy Gen. Wł. Sikorskiego w m. Drawsko Pomorskie” przez Powiat Drawski reprezentowanym przez Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Drawsku Pomorskim – Andrzeja Półgrabskiego oraz głównego wykonawcą firmę „POL-DRÓG Drawsko Pomorskie” S.A. reprezentowaną przez Prezesa Zarządu – Daniela Palucha.

W dniu 18.10.2021 r. miało miejsce przekazania placu budowy dla realizacji robót przy udziale zainteresowanych stron.

Przebudowa ulicy Gen. Wł. Sikorskiego w Drawsku Pomorskim obejmie całą ulicę o długości 275,80 mb. Zakres robót obejmuje wykonanie nawierzchni drogowej do minimalnej szerokości 6,0 m jak również przebudowa chodników po stronie prawej o szerokości istniejącej, wykonanie zjazdów do posesji w zakresie pasa drogowego oraz wymianę studni kanalizacyjnych i regulację kratek ściekowych, włazów.

Planowany termin zakończenia inwestycji: 13.12.2021 r.

Wartość inwestycji wynosi 459.706,21 zł. Inwestycja jest wspólnie finansowana przez Powiat Drawski oraz Gminę Drawsko Pomorskie w wysokości 220.000,00 zł.

Tekst: Agata Szydłowska, Zarząd Dróg Powiatowych