XVI Drawskie Targi „Mój Ogród” - 11 czerwca 2021 rok
14-06-2021

XVI Drawskie Targi „Mój Ogród” - 11 czerwca 2021 rok

Data wydarzenia: 14-06-2021

W piątek 11 czerwca 2021 roku w Parku Chopina w Drawsku Pomorskim odbyły się XVI Drawskie Targi „Mój Ogród”.

Imprezie towarzyszył VIII Piknik Ekologiczny oraz „III Ogród Edukacyjny” mający na celu prezentację działań edukacyjnych Zespołu Szkół i Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Drawsku Pomorskim.

Uroczystego otwarcia dokonali: Starosta Drawski Stanisław Cybula, Wicestarosta Mariusz Nagórski, Burmistrz Drawska Pomorskiego Krzysztof Czerwiński, Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie Emilia Niemyt, Prezes ARiMR Halina Szymańska, Dyrektor KOWR o/Koszalin Piotr Dziadul, Prezes Zarządu Związku Zachodniopomorskiej Strefy Centralnej Marek Tobiszewski, Dyrektor Zespołu Szkół Iwona Kucharska oraz organizator tegorocznych targów Romuald Kurzątkowski.

Na placu targowym, oprócz stoisk z ofertą ogrodniczą, odbywała się sprzedaż wyrobów regionalnych twórców. Stanęły również stoiska Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa o/Koszalin promującego program „Polska Smakuje”, Zespołu Szkół w Drawsku Pomorskim, PCKZiU w Drawsku Pomorskim, PDDS-OR-K w Drawsku Pom oraz Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim.

Podczas targów prowadzona była również zbiórka elektoodpadów, w zamian za które mieszkańcy mogli otrzymać sadzonki roślin i ekogadżety lub budki lęgowe dla ptaków.

Za rok kolejna edycja Targów, na które serdecznie już dzisiaj zapraszamy!

Tekst: Alina Kasprzycka, Wydział Rozwoju i Promocji Powiatu