Zadaniowy rajd rowerowy
10-06-2021

Zadaniowy rajd rowerowy

Data wydarzenia: 10-06-2021

We wtorek, 8 czerwca 2021 roku, w ramach Dnia Ochrony Środowiska (World Environment Day) uczniowie klas pierwszych z Zespołu Szkół w Czaplinku wyruszyli na pierwszy zadaniowy rajd rowerowy zorganizowany przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Szczecinie oraz Nadleśnictwo Świerczyna.

Około godziny 10.00 grupa 28 uczestników wyruszyła trasą z Czaplinka przez urokliwe tereny leśne do stanowiska archeologicznego kamiennych kręgów w Pławnie. Trasa zadaniowa liczyła 17 km.

Na trasie uczniowie rozwiązywali zadania z wiedzy o ochronie środowiska, jeziorach lobeliowych, porostach czy też o zasobach leśnych. Po rajdzie odbył się wykład przygotowany przez Dariusza Jedlińskiego z Ośrodka Sportu i Rekreacji Stare Kaleńsko i Eugeniusza Mroza. Na zakończenie wszyscy zasiedli do ogniska zorganizowanego nad brzegiem jeziora.

Uczestnicy rajdu otrzymali dyplomy oraz upominki w postaci materiałów promocyjnych i edukacyjnych organizatorów. Najlepszą z najlepszych w zadaniach na trasie rajdu okazała się Maja Przegalińska, która otrzymała nagrodę specjalną przekazaną przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Świerczyna Daniela Grodzińskiego.

Pogoda dopisała, a rajd upłynął w przemiłej atmosferze.

Podziękowania należą się sprawnej ekipie organizatorów za świetnie przygotowany rajd oraz Młodzieżowemu Ośrodkowi Wychowawczemu w Czaplinku za fachową pomoc i użyczenie rowerów.

Liczmy na dalszą tak udaną współpracę i do zobaczenia za rok!

Tekst: Marta Gańska, nauczycielka w ZS w Czaplinku