Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Biegali na orientację
19-06-2019

Data wydarzenia: 19-06-2019

15 czerwca 2019 r. Złocieniec gościł najlepszych zawodników w województwie zachodniopomorskim w Biegach na Orientację z udziałem debiutujących na tym poziomie uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu.

Bieg klasyczny BnO odbył się w rozległym i wymagającym kompleksie leśnym „KAŃSKO” z lokalizacją centrum zawodów na skraju Osiedla Pomorskiego. Szczęście dopisało najlepszym. Zawodnicy „ANDERSA” zdominowali kategorie młodzieżowe mistrzostw zajmując wysokie lokaty. W kategorii M-18 Bartosz Smyk zdobył tytuł Mistrza Województwa Zachodniopomorskiego w klasycznym biegu na orientację (ok. 9 km), a jego kolega z klasy Wojciech Ingram tytuł Wicemistrza.

Debiutujące na tak dużej imprezie sportowej Zuzanna Kaczor i Magdalena Politowska mimo znacznego wysiłku i przygotowań w zaawansowanej kategorii K-18 w trosce o własne bezpieczeństwo przegrały z kapryśną pogodą. Większość, z ponad 150 zawodników, rozpoczynało swój start w upale, a kończyło w rzęsistym deszczu przy wyładowaniach atmosferycznych.

W kategorii masters złoto zdobył w biegu klasycznym trener i opiekun szkolnej drużyny orientacji sportowej ze Złocieńca Jan Macul.

Mistrzowie Województwa Zachodniopomorskiego 2019 potwierdzili również swój prymat 16 czerwca na dystansie średnim w Mistrzostwach Pomorza i Kujaw zajmując odpowiednio miejsca: drugie - Bartosz Smyk, pierwsze - Jan Macul.

Zapraszam wszystkich chętnych do przeżycia przygody w lesie z mapą i kompasem.

Tekst: Jan Macul, nauczyciel w ZSP w Złocieńcu