Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Mistrzostwa Powiatu Drawskiego w tenisie stołowym
03-11-2021

Data wydarzenia: 03-11-2021

Po raz pierwszy od lat Czaplinek był gospodarzem rozgrywek powiatowych w tenisie stołowym, które odbyły się 26 października 2021 r.

W Czaplinku funkcjonuje startujący w rozgrywkach ligowych klub tenisa stołowego, jest bogata baza i profesjonalny sprzęt umożliwiający uprawianie tej dyscypliny sportowej.

Do Mistrzostw Powiatu Drawskiego przystąpiły niestety tylko dwie szkoły – Zespół Szkół w Złocieńcu i gospodarze – Zespół Szkół w Czaplinku.

Pierwsze do rywalizacji przystąpiły dziewczęta. ZS Czaplinek reprezentowały aktualne wicemistrzynie województwa zachodniopomorskiego – Anna Wojciechowicz i Anika Słowińska. Mimo to dziewczęta z ZS Złocieniec - Angelika Przygocka i Celina Pawłowska - podjęły walkę, starając się dorównać poziomem gry gospodyniom. Niestety, przewaga doświadczenia okazała się decydująca i po grach singlowych reprezentantki ZS Czaplinek prowadziły 2:0, nie tracąc nawet seta. W grze deblowej gospodynie zagrały w tym samym składzie, w drużynie ze Złocieńca nastąpiła zmiana – do Angeliki Przygockiej dołączyła Ada Fedro. W tym meczu pomimo przegranej w trzech setach reprezentantki ZS Złocieniec walczyły jak równy z równym i zmusiły gospodynie do dużego wysiłku.
Wynik rywalizacji dziewcząt – 3:0 dla ZS Czaplinek, który zdobył tytuł Mistrza Powiatu Drawskiego i prawo reprezentowania powiatu w półfinałach wojewódzkich.

Równocześnie z grą deblową dziewcząt ruszyła rywalizacja chłopców. ZS Czaplinek reprezentowali Wojciech Latos i Łukasz Urkiel, a ZS Złocieniec – Arkadiusz Gliszczyński i Mateusz Stojak. Tu przewaga doświadczenia była po stronie chłopców ze Złocieńca, reprezentanci Czaplinka debiutowali w tego rodzaju rozgrywkach. Mimo to poszczególne sety były dość wyrównane, ale jednak przewaga ogrania pozwoliła objąć prowadzenie zespołowi ze Złocieńca 2:0. W tym momencie decydująca okazała się gra deblowa. W drużynie ZS Złocieniec również nastąpiła zmiana i szkołę reprezentowali Mateusz Stojak i Jeremiasz Juszkiewicz. Tu również lepszy okazał się ZS Złocieniec, wygrywając turniej wynikiem 3:0 i zdobywając tytuł Mistrza Powiatu Drawskiego oraz prawo reprezentowania powiatu w półfinałach wojewódzkich.

Organizatorem turnieju i sędzią głównym był nauczyciel ZS Czaplinek Marek Mikołajczuk.

Tekst: Marek Mikołajczuk, ZS Czaplinek