Informacje nt. konkursów dla NGO

Data wydarzenia: 17-01-2023

12 stycznia 2023r. organizacje pozarządowe działające w Powiecie Drawskim dyskutowały szukając odpowiedzi na pytanie: jak zdobyć środki finansowe na swoją działalność? Wiemy, że w działalności organizacji najważniejszy jest człowiek i to on ma pomysły na pokonywanie wyzwań, przed którymi stoją potrzebujący pomocy.

Kilka takich pomysłów wypracowaliśmy przez „krótkie” 2 godziny. Załączam plan spotkania oraz załączniki od 1 do 4, które omówiliśmy na spotkaniu i bardzo proszę organizacje pozarządowe działające w Powiecie Drawskim o:
1.      Wypełnienie i odesłanie mailem / pocztą karty decyzji organizacji pozarządowych do dnia 23 stycznia 2023r. Załącznik nr 4 do spotkania w dniu 12.01.2023r. Państwa decyzje są konieczne do uwzględnienia potrzeb społecznych i doprecyzowania warunków dokumentacji ogłoszenia otwartych konkursów ofert na realizację zadań publicznych w 2023 roku. Planowany termin ogłoszenia konkursu przełom stycznia/lutego 2023r.

2.      Proszę o indywidualny kontakt telefoniczny lub osobisty w pokoju nr 203 w celu aktualizacji danych w ewidencji organizacji pozarządowych prowadzonych przez Starostę Drawskiego. Zależy nam na Państwa bezpieczeństwie i pewności, że organizacje działają zgodnie z prawem i mają aktualny np. KRS, wpis do Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych, czy skład zarządu w ewidencji jest zgodny z uchwałą walnego zgromadzenia itd. Oferuję pomoc krok po kroku w aktualizacji dokumentacji, zanim sprawdzą to instytucje nadrzędne. Termin na zgłaszanie się telefoniczne przedstawicieli organizacji od 18.01.2023r.:
·         do 30.01.2023r. organizacje z gminy Wierzchowo,
·         do 01-29.02.2023r. organizacje z gminy Czaplinek,
·         do 27.03. 2023r. organizacje z gminy Drawsko Pomorskie,
·         do 30.04.2023r. organizacje z gminy Złocieniec.
1.      Zgodnie z Państwa oczekiwaniami zapraszam Państwa do pokoju nr 203, szczególnie w czwartki do godziny 18.00. Tu mamy zabawki i gry dla dzieci, komputer, internet, dokumentację organizacji oraz warunki do pracy nad wspólnymi projektami.

Zapraszam Joanna Kulesza NGO

Tel.: 94 3633464 w. 188 / 533 099 898 mail: j.kulesza@powiatdrawski.pl, Starostwo Powiatowe Drawsko Pomorskie, ul. Pl. E. Orzeszkowej 3, 78-500 Drawsko Pomorskie.

Autor: Joanna Kulesza NGO