Rozmowa w Słupskim Centrum Inicjatyw Obywatelskich i Ekonomii Społecznej
05-10-2023

Rozmowa w Słupskim Centrum Inicjatyw Obywatelskich i Ekonomii Społecznej

Data wydarzenia: 05-10-2023

Dyrektor Słupskiego Centrum Inicjatyw Obywatelskich i Ekonomii Społecznej, Beata Macedońska swoją pracę rozpoczynała w organizacjach pozarządowych. Współpracując z innymi organizacjami i samorządowcami opracowali projekt do Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dzięki temu w miejscu, gdzie spotykali się miejscowi bezdomni, miasto wybudowało nowoczesne centrum obywatelskie. Tu mieszkańcy Słupska codziennie, nawet w weekendy mogą uzyskać poradę prawną, spotkać się, zorganizować wydarzenia i wspólnie spędzać czas.  Samorząd oddaje organizacjom klucze do wyposażonych pokoi, sali konferencyjnej i reguluje miesięczne rachunki za utrzymanie budynku. Natomiast organizacje pozarządowe współpracując ze sobą dbają o najefektywniejsze wykorzystanie pomieszczeń, pilnują porządku i malują pokoje. Słupsk jest jednym z przykładów korzyści, jakie zyskuje zarówno samorząd, jak i organizacje, a przede wszystkim mieszkańcy. To oni dzięki przedsiębiorstwom społecznym mają tańsze usługi społeczne i wyższe dochody osobiste. Takie rozwiązania są warte wysiłku wprowadzenia ich w powiecie drawskim. Zapraszamy chętne organizacje pozarządowe i przedsiębiorców do prac nad projektem tworzenia miejsc pracy w ramach przedsiębiorstwa społecznego.

Grupa robocza ADHD

Autor: Joanna Kulesza, specjalista NGO