Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

W drodze do Zdroju
27-11-2015

W drodze do Zdroju

Data wydarzenia: 27-11-2015

23 listopada 2015 roku odbył się uroczysty odbiór zmodernizowanych dróg w Białym Zdroju.

W odbiorze uczestniczyli m.in. Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Janusz Garbacz, Burmistrz Kalisza Pomorskiego Michał Hypki, Radni Rady Powiatu Drawskiego Halina Samek i Stanisław Cybula oraz Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Drawsku Pomorskim Zbigniew Kot.

Roboty drogowe polegały na przebudowie drogi powiatowej nr 1983Z i gminnych przebiegających przez miejscowość Biały Zdrój wraz z wykonaniem dojazdu do punktu czerpania wody. Zakres zadania na drodze powiatowej obejmuje odcinki o długości łącznie 1335,55 m. Zakres dróg gminnych obejmuje dwa odcinki dróg o długości łącznie 460,29 m. Roboty polegały na uregulowaniu szerokości nawierzchni drogowej, wykonaniu chodników, wykonaniu wjazdów na poszczególne przyległe działki, budowie parkingu dla samochodów osobowych, budowie zatoki autobusowej oraz wykonaniu kanalizacji deszczowej wraz z odprowadzeniem ścieków do istniejącego cieku wodnego, a także na utwardzeniu drogi do punktu czerpania wody.

Końcowa wartość zadania wyniosła 2 132 744,48 zł. Roboty współfinansowane były przez Powiat Drawski i Gminę Kalisz Pomorski w wysokości 50/50. Głównym wykonawcą była firma POL-DRÓG Drawsko Pomorskie S.A., która korzystała z pomocy podwykonawców.

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona