Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka
25-11-2015

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Data wydarzenia: 25-11-2015

Z okazji tytułowego dnia, Starosta Drawski Stanisław Kuczyński wraz z Ośrodkiem Wspierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pomorskim zorganizował przedstawienie profilaktyczne pt. „Z miłości do serduszka” w wykonaniu Teatru „Kurtyna” z Krakowa.

W dniu 20 listopada 2015 r. po raz drugi w Polsce obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Do Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim na przedstawienie przybyły dzieci z przedszkoli w Czaplinku, Kaliszu Pomorskim, Nowym Worowie, Ostrowicach oraz Drawsku Pomorskim, a także grupy najmłodszych uczniów ze szkoły podstawowej z tego miasta. Zaproszonych gości, w imieniu Starosty Drawskiego powitał Etatowy Członek Zarządu Powiatu Janusz Garbacz oraz Dyrektor Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pomorskim Brygida Rosa.

Spotkanie zostało zainaugurowane życzeniami Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, adresowanymi do wszystkich dzieci, ich rodziców, opiekunów, wychowawców, ale i także sędziów, pracowników socjalnych, służby zdrowia i edukacji oraz pozostałych osób działających na rzecz dzieci. Podczas składania życzeń przypomniano, jak niebywale ważne są prawa dziecka, aby wszystkie dzieci były otoczone miłością, wychowywane w poczuciu bezpieczeństwa, bez przemocy.

W opinii Rzecznika Praw Dziecka, jednym z najważniejszych praw na które zwracają uwagę dzieci, jest prawo do wyrażania własnego zdania. Właśnie z tego prawa skorzystali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Broczynie - laureaci konkursu „Dzieci przemocy mówią NIE” Bartosz Sobkowski oraz Bartłomiej Gryglewicz, którzy odczytali swoje nagrodzone wiersze.

Po części oficjalnej rozpoczęło się przedstawienie. „Z miłości do serduszka” to spektakl, który uczy dzieci pozytywnych zachowań. Porusza kwestie zdrowego stylu życia, znaczenia diety, czy aktywności fizycznej dla dobrej kondycji człowieka. Aktorzy teatru „Kurtyna” wciągnęli młodych widzów do aktywnego udziału w przedstawieniu. Przedstawienie to dawało praktyczne wskazówki o korzystaniu z mediów elektronicznych, o pozytywach płynących z systematycznej nauki i pracy. Wszystkie dzieci otrzymały od organizatorów słodki upominek i ulotkę związaną z Kodeksem Praw Dziecka.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka to wydarzenie, które 7 listopada 2014 r. na wniosek Rzecznika Praw Dziecka ustanowił Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, aby wyraźnie zaznaczyć, iż prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka.

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona