Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

MIKOŁAJKOWY KONCERT JAZZOWY - ILLUSION
24-11-2015

MIKOŁAJKOWY KONCERT JAZZOWY - ILLUSION

Data wydarzenia: 24-11-2015

Dnia 6 grudnia o godzinie 18.00 w Złocienieckim Ośrodku Kultury odbędzie się wyjątkowy koncert polskiej wokalistki i kompozytorki jazzowej mieszkającej w Kopenhadze. Projekt nosi nazwę Karolina Śmietana Quintet, a tworzą go muzycy jazzowi mieszkających w Kopenhadze i w Nowym Jorku urodzeni w Polsce i Danii.

Utwory, które zaprezentują artyści to połączenie wielu kierunków w muzyce, jednak wszystko zostało zachowane w stylistyce jazzu. Inspiracją do powstania muzyki i tekstu stały się Nowy Jork i Afryka, w których Karolina miała okazję mieszkać oraz pisać muzykę, a także ludzie, których tam spotkała. Stąd oprócz własnych kompozycji zespół sięga po muzykę świata i prezentuje ją w unikalnej formie. Ale największym źródłem inspiracji stała się jej podróż do wnętrza samego siebie, uważna obserwacja i analiza własnych zachowań i emocji, co zostało odzwierciedlone w tekstach powstałych utworów.

Wokalistka sięga także po poezję Wisławy Szymborskiej i zaprezentuje swoją najnowszą kompozycję do wiersza poetki pt. “Jestem za blisko”.

Karolina zagra również na instrumencie, który przywiozła z Afryki zwanym patica. Usłyszymy utwory głównie w języku angielskim, ale również portugalskim i polskim.

Artystce na scenie towarzyszyć będą wyjątkowi muzycy, z których każdy ma na swoim koncie uczestnictwo w wielu warsztatach, festiwalach muzycznych, konkursach w Polsce i na świecie. Muzycy tworzą rozmaite projekty muzyczne i koncertują w wielu miejscach w Europie.

Współpracowali m.in. z największymi osobowościami muzyki jazzowej, takimi jak: Tomasz Stańko, Lionel Loueke, Kasper Tranberg, Gilad Hekselman i wielu innych.

Gościem specjalnym zaplanowanego cyklu koncertów jest Rafał Sarnecki, młody polski gitarzysta, bardzo dobrze znany publiczności w Polsce, obecnie mieszkający w Nowym Jorku. Nominowany do nagrody Fryderyki 2015 w kategorii najlepsza płyta jazzowa roku!

Dobrą energię zespołu tworzą:

Søren Gemmer (DK) - piano

Rafał Sarnecki (PL) - gitara

Anders Fjeldsted (DK) - kontrabas

Radek Wośko (PL) - bębny

Karolina Śmietana (PL) - wokal

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona