Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Prezydent na poligonie drawskim
24-11-2015

Prezydent na poligonie drawskim

Data wydarzenia: 24-11-2015

W dniu 19 listopada 2015 roku na poligonie drawskim przebywał z wizytą Prezydent RP Andrzej Duda, wizytując ćwiczenia Common Challenge-15. Powiat Drawski reprezentował Etatowy Członek Zarządu Powiatu Janusz Garbacz.

W spotkaniu na poligonie drawskim na zaproszenie dowódcy Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko pułkownika Marka Gmurskiego udział wzięli także Burmistrz Drawska Pomorskiego Zbigniew Ptak, Burmistrz Czaplinka Adam Kośmider, Wójt Wierzchowa Jan Szewczyk, Zastępca Burmistrza Złocieńca Natan Fiutowski oraz przedstawiciele instytucji publicznych i samorządów z innych powiatów.

Ćwiczenia miały na celu ocenę stopnia gotowości bojowej dowództwa Grupy Bojowej Unii Europejskiej do realizacji zadań w ramach operacji reagowania kryzysowego. Udział  wzięło blisko 2 tys. żołnierzy, w tym ponad 500 sojuszników z państw NATO. Żołnierze wykorzystali ponad 120 jednostek sprzętu. Było to pierwsze takie ćwiczenie przygotowane i przeprowadzone przez Dowództwo 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Prezydent podczas wizyty na poligonie podkreślił, że terroryzm to dzisiaj zagrożenie globalne, które materializuje się w stopniu w zasadzie już wojskowym. Terroryzm to dzisiaj nie tylko niewielkie zorganizowane grupy, ale to dzisiaj są już całe armie.

Opracowano na podstawie archiwum:www.dsi.net.pl

Zdjęcia: www.drawsko.pl

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona