Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Gdy naciska grupa
23-11-2015

Gdy naciska grupa

Data wydarzenia: 23-11-2015

18 i 19 listopada 2015 r. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu gościł muzyka, wolontariusza i terapeutę uzależnień Sławka Pyrko, który poprowadził program profilaktyczny dla uczniów oraz rodziców „Rozmowy O Życiu”.

Omawiane zagadnienia zilustrowały wykonywane na żywo piosenki nawiązujące do tematów. Podczas spotkania z młodzieżą, prowadzący zwrócił uwagę na problem nacisku grupowego i sposobów radzenia sobie z nim na przykładach realnych sytuacji i osób. Podkreślił, jak ważne w profilaktyce uzależnień są umiejętności interpersonalne, a przede wszystkim asertywna obrona swoich racji, których niedostateczne opanowanie może skłaniać do używania substancji psychoaktywnych w sytuacjach towarzyskich.

Po południu Pan Sławek spotkał się z rodzicami. Podczas prelekcji zwrócił  uwagę na problem cichej akceptacji popadania w świat patologii i przyczyn sięgania po środki odurzające. Głównym zadaniem programu było zasygnalizowanie rodzicom, że brak komunikacji z własnym dzieckiem to pierwszy krok w kierunku tego, by dziecko znalazło sobie innego rozmówcę lub wybudowało mur odgradzający go od domu i rodziny.

Dyrektor, grono pedagogiczne i uczniowie dziękują Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miejskim w Złocieńcu za sfinansowanie profilaktycznego przedsięwzięcia.

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona