Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

V Motocyklowa Parada Niepodległości 2015
18-11-2015

V Motocyklowa Parada Niepodległości 2015

Data wydarzenia: 18-11-2015

Już po raz piąty motocykliści Pojezierza Drawskiego wsparci przez koleżanki i kolegów m.in. z Koszalina, Białogardu, Świnoujścia, Czarkowa, Barwic i Szczecinka wyjechali w dniu 11 listopada na szosy Powiatu Drawskiego by wspólnie upamiętnić Święto Niepodległości.

Pomimo złej pogody, motocykliści z Polskimi Flagami zebrali się w Czaplinku, gdzie przywitał ich Burmistrz Adam Kośmider. Następnie, w asyście wozu strażackiego i z łopoczącymi biało - czerwonymi flagami na motocyklach, dumnie przejechali trasę Czaplinek - Złocieniec - Drawsko Pomorskie.

Paradę zakończono w Suliszewie, gdzie motocykliści spotkali się przy gorącej kawie, pysznych pierogach i cieście przyrządzonym przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Sponsorem tych pyszności był Burmistrz Drawska Pomorskiego Zbigniew Ptak.

W paradzie wzięło udział blisko 100 motocyklistów na swoich wspaniałych maszynach, których silniki można było usłyszeć już z kilkuset metrów. Wydarzenie to, kultywowane od pięciu lat, wpisuje się w harmonogram obchodów Święta Niepodległości na Pojezierzu Drawskim i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród motocyklistów i mieszkańców naszego regionu. Organizatorem Parady byli miłośnicy motocykli Eugeniusz Nowacki i Proboszcz Parafii Suliszewo Ksiądz Dariusz Kwaśny.

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona