Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Zdrowe zęby mam, czyli z wizytą w gabinecie dentystycznym
18-11-2015

Zdrowe zęby mam, czyli z wizytą w gabinecie dentystycznym

Data wydarzenia: 18-11-2015

Dnia 16.11.2015 r. uczniowie z Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie przy ul. Seminaryjnej nr 2 w Drawsku Pomorskim odwiedzili gabinet stomatologiczny Moniki Bogusz.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania z załogą. Następnie odbyła się pogadanka profilaktyczna na temat dbania o higienę jamy ustnej. Specjaliści udzielili uczniom instrukcji mycia zębów na „plastikowej szczęce”. Dzieci miały możliwość zobaczenia, jak wygląda prawidłowe szczotkowanie zębów i mycie jamy ustnej. Każde z nich mogło następnie pod okiem specjalisty sprawdzić swoje umiejętności. Panie asystentki rozmawiały z uczniami o tym, jak często należy myć zęby, dlaczego dbanie o ich higienę jest tak ważne, omawiały również sposoby mycia zębów. Dzieci z uwagą wysłuchały wszystkich rad i wskazówek specjalistów. W kolejnej części spotkania dzieci obejrzały bajki edukacyjne nt. mycia zębów.

Po tym wstępie stomatolodzy przeprowadzili przeglądy jam ustnych wszystkich uczniów. Każdy miał możliwość usiąść na fotelu dentystycznym, obejrzeć z bliska sprzęt stomatologiczny i przebadać swoje uzębienie. Po badaniach dzieciom zostały wystawione diagramy. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali od załogi gabinetu prezenty w postaci szczoteczek i past do zębów.

- Dzięki uprzejmości i profesjonalizmowi Państwa Bogusz nasi uczniowie przeżyli wspaniałą lekcję na temat higieny jamy ustnej - relacjonuje Dyrektor zespołu placówek Krystian Ignacak. - W ramach wdzięczności za okazaną pomoc wręczyliśmy na ich ręce pisemne podziękowanie od Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie.

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona