Uroczystości z okazji Święta Niepodległości w Kaliszu Pomorskim
18-11-2015

Uroczystości z okazji Święta Niepodległości w Kaliszu Pomorskim

Data wydarzenia: 18-11-2015

W dniu 11. listopada 2015 r. mieszkańcy Kalisza Pomorskiego świętowali 97. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polaków. Powiat Drawski reprezentowany był przez Etatowego Członka Zarządu Powiatu Drawskiego Janusza Garbacza.

Oficjalna część obchodów Święta Niepodległości zaczęła się od złożenia kwiatów pod pomnikiem poświęconym tym, którzy przywracali polskość tej ziemi . Uczestniczyli  w niej przedstawiciele władz gminy Kalisz Pomorski, przedstawiciele sołectw, poczty sztandarowe szkół i Ochotniczej Straży Pożarnej, przedstawiciele klas mundurowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wraz z Dyrektorem Maciejem Rydzewskim oraz licznie zebrani  goście - przedstawiciele lokalnych firm i stowarzyszeń. Pod pomnikiem zapłonął znicz,  a przybyłe delegacje oddały hołd poległym składając piękne wiązanki biało-czerwonych kwiatów. Następnie w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Królowej Polski odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny z udziałem przedstawicieli  klas mundurowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, którą celebrował ks. wikariusz Piotr Śmiechura.