Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Certyfikaty z energią
16-11-2015

Certyfikaty z energią

Data wydarzenia: 16-11-2015

Pierwsze certyfikaty dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim potwierdzające przygotowanie w zakresie wykorzystania energii z Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) oraz obsługi kamer termowizyjnych FLIR - już wręczone.

Młodzież otrzymała je po wcześniejszym zdaniu egzaminów w ramach I edycji projektu „PWP Zielona Energia w Szkołach”. Projekt był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, a projektodawcą jest firma DC Edukacja z Gdańska.

 

Obecnie w Technikum w ZSP w Drawsku Pomorskim trwają zajęcia w ramach II edycji projektu. Uczniowie na zajęciach laboratoryjnych poznawali charakterystyki prądowo napięciowe paneli fotowoltaicznych przy różnym poziomie zacienienia oraz połączonych ze sobą równolegle i szeregowo. Poprzez analizowanie wyników i formułowanie wniosków młodzież zdobywa wiedzę, łącząc teorię z praktyką. Na kolejnych zajęciach uczniowie będą odkrywać tajniki wiatru, w tym m.in. badać wydajność turbin w zależności od kąta pochylenia łopat, liczby i ich kształtu oraz ilości obrotów na minutę.

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona