Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Apel z okazji Święta Niepodległości
09-11-2015

Apel z okazji Święta Niepodległości

Data wydarzenia: 09-11-2015

Z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w dniu dzisiejszym (9 listopada 2015 r.) Starosta Drawski Stanisław Kuczyński oraz Etatowy Członek Zarządu Janusz Garbacz uczestniczyli w uroczystym apelu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim.

Uroczystości miały miejsce w dwóch placówkach należących do ZSP. Pierwsza część apelu odbyła się w Technikum, Zasadniczej Szkole Zawodowej, zaś kolejne w Liceum Ogólnokształcącym. W obu częściach apelu uczniowie ZSP uświetniali obchody występami artystycznymi nawiązującymi do upamiętnienia Święta Niepodległości. Recytacja wierszy, patriotyczne pieśni oraz historia pokolenia, które składało ofiary krwi w wielkich bitwach i powstaniach, niejednemu obecnemu przypomniała o randze tak ważnego wydarzenia.

Starosta Drawski podziękował organizatorom za możliwość uczestnictwa w obchodach tak ważnego dla kraju jubileuszu. Podkreślił jak istotny wpływ na Polaków do dnia dzisiejszego ma odzyskanie niepodległości. Uroczystości niewątpliwie uświadomiły uczestnikom wartość tego święta oraz były piękną lekcją patriotyzmu.

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona