Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Najlepsi z najlepszych w ZSP w Czaplinku
05-11-2015

Najlepsi z najlepszych w ZSP w Czaplinku

Data wydarzenia: 05-11-2015

Dzień 28 października 2015 roku był wyjątkowy dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku. W Delegaturze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Prezesa Rady Ministrów, w którym uczestniczyły dwie uczennice: Hanna Kościelna z Liceum Ogólnokształcącego im. 3 Dywizji Strzelców Karpackich oraz Ewa Kowalska z Technikum. Laureaci odebrali nagrodę z rąk Wojewody Ryszarda Mićko oraz Zachodniopomorskiego Wicekuratora Oświaty Krzysztofa Rembowskiego.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów to nie tylko nagroda za najlepsze wyniki w nauce, ale przede wszystkim wyróżnienie za aktywność refleksyjną, światopoglądową, epistemologiczną, za zachowanie indywidualizmu w rzeczywistości konsumpcyjnej.

- Wiedza rodzi się z pasji do życia - mówi Dyrektor ZSP  Robert Patrzyński. - Powstaje w konstruktywnym dialogu między uczniem i mistrzem - intelektualnym przewodnikiem w świecie sensów i znaczeń. Wiedza to zatem przestrzeń tajemnicza i zagadkowa, grunt, na jakim wykuwa się fundament egzystencjalny.

Dyrekcja i pracownicy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku pragną serdecznie pogratulować uczniom za ich cierpliwe podążanie za marzeniami, za nieustanne zaangażowanie w odkrywanie fascynującego świata wiedzy, a także ich rodzicom za wzorcowe wychowanie dzieci, ale i za tak ważną otwartość na dialog i budowanie wspólnej wizji kształcenia.

- Edukacja i wychowanie realizowane są wówczas, gdy teorię przemieniamy w praktykę, a piękne słowa w materię. Dzień wręczenia stypendiów dla Dyrekcji i Rady Pedagogicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku był zatem dniem wspólnego sukcesu edukacyjnego - podsumowuje pan Dyrektor.

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona