Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Cepelia odkryta na nowo!
04-11-2015

Cepelia odkryta na nowo!

Data wydarzenia: 04-11-2015

W Zespole Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie rozpoczęto realizację projektu edukacyjnego „Cepelia – festiwale sztuki”. Jest to kolejna artystyczna oferta zajęć dla podopiecznych Placówki.

Sama nazwa kojarzyć się może z dawnymi spółdzielniami rękodzieła - Centralami  Przemysłu Ludowego i Artystycznego, które z upływem czasu stały się synonimem kiczu ludowego.

- Nic bardziej mylnego! – zaprzecza Dyrektor placówki Krystian Ignacak. - Propozycja zajęć obala stereotypowe myślenie. Jest to niezwykły i wartościowy powrót do przedmiotów i technik rękodzielniczych.

Projekt  edukacyjny skupia w sobie sześć „festiwali sztuki”, podczas których wychowankowie ZPE-T w Bobrowie będą mieli okazję zapoznać się z podstawowymi metodami wyrazu artystycznego. Uczniowie zmierzą się z technikami decoupage, tworzeniem z papierowej wikliny, filcu, wytwarzaniem świec, tworzeniem biżuterii, czy też rzeźbieniem w glinie. Swoją wiedzę dotyczącą rękodzieła mają szansę zgłębiać również w okolicznych domach kultury lub u źródła - korzystając z umiejętności i wiedzy rękodzielnika.

Projekt jest realizowany w czwartki z dziewięcioosobową grupą uczniów pracujących  pod opieką pań: Justyny Łuczak i Małgorzaty Wilk. Spotkania potrwają do czerwca 2016 roku. Uwieńczeniem zmagań będzie wystawa prac podczas II Słonecznych Spotkań i czerwcowego pikniku rodzinnego.

 

W miniony czwartek, uczniowie po raz pierwszy zetknęli się z techniką decoupage. Wychowankowie poznali historię dotyczącą rozwoju tej metody pracy, zgłębili jej tajniki oraz skład poszczególnych preparatów - wykonali także swoje pierwsze przepiękne prace.

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona