Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Ścieżka do wiedzy
02-11-2015

Ścieżka do wiedzy

Data wydarzenia: 02-11-2015

Lekcja przyrody i historii regionu na trasie ścieżki edukacyjnej w Jankowie

27 października klasa 3 b LO w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim wraz z wychowawcą uczestniczyła w spotkaniu z leśnikami z Nadleśnictwa w Drawsku Pomorskim w ramach edukacji przyrodniczo - leśnej.

- Panie Katarzyna Knyszewska oraz Justyna Kaziród oprowadziły nas po trasie ścieżki edukacyjnej w Jankowie - relacjonuje Agnieszka Frutczak, wychowawca klasy i inicjator spotkania. - Na początku opowiedziały o zabytkowym spichlerzu z 1906 r., którego twórcą był światowej sławy architekt Walter Gropius. Następnie ruszyliśmy w trasę po zabytkowym parku dworskim o pow. 8 ha, założonym na początku XIX wieku w stylu angielskim.

Pracownice Nadleśnictwa przedstawiły pomniki przyrody znajdujące się na trasie ścieżki przyrodniczej, opowiedziały o gospodarce lasami, czyli wycince i sadzeniu młodników, wyjaśniły charakter pracy leśnika oraz specyfikę tego zawodu, wspomniały o watahach wilków żyjących na terenie poligonu drawskiego i zagrodzie żubrów. Pokazały także źródliska, wcześniej miejsce połowu pstrągów.

Podczas spaceru uczniowie mieli również okazję podziwiać jedno z najokazalszych i najliczniejszych w regionie stanowisk cisów, które znajduje się na starym cmentarzu niemieckim, nazywali gatunki drzew oraz określali ich wiek, a także rozpoznawali grzyby jadalne i trujące. Prawie 3 km trasy pieszej po parku dostarczyły im wielu wrażeń estetycznych, a przekazane informacje poszerzyły wiedzę na temat przyrody i historii regionu.

- Na koniec spotkania panowie leśnicy przygotowali dla nas ognisko oraz poczęstunek.

Za ciekawie poprowadzoną lekcję przyrody bardzo dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa w Drawsku Pomorskim, a w szczególności paniom Katarzynie i Justynie - dodaje A. Frutczak.

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona