Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Lekcje na pół
01-12-2015

Lekcje na pół

Data wydarzenia: 01-12-2015

Środa 25 listopada była niezwykłym dniem dla dwóch klas Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim. W ramach organizowanego przez Samorząd Uczniowski Tygodnia Życzliwości klasa 2TŻ oraz klasa 2a LO zamieniły się miejscami, a właściwie lekcjami na pół dnia!

Głównym celem akcji było zaznajomienie uczniów jednej szkoły z nauczycielami i kolegami uczącymi się w różnych budynkach. Dyrektor Lidia Borzymowska, wspierając akcję, pozytywnie odniosła się do wniosku o wymianę uczniowską zaproponowanego podczas spotkania gospodarzy SU.

Klasa 2 TŻ pod opieką Marceliny Szymanowskiej pojawiła się rano na szkolnym korytarzu przy ulicy Złocienieckiej, żeby wziąć udział w niekonwencjonalnych zajęciach języka polskiego prowadzonych przez Annę Ignacak. Następnie Agnieszka Frutczak przeprowadziła praktyczne zajęcia z języka niemieckiego, a na koniec Ewelina Szewczonek przeprowadziła lekcję nt. „Fizyka w kuchni”, a więc idealnie wpasowujące się w profil nauczania tej klasy.

Natomiast klasa 2a pod opieką Celiny Link na początek wzięła udział w zajęciach prowadzonych przy ul. Połczyńskiej przez Zbigniewa Juchnika nt. wagi właściwego odżywiania. Licealiści mieli okazję też wziąć udział w zajęciach praktycznych: pod okiem Moniki Gołąb uczyli się pięknie nakrywać do stołu, a z panem Z. Juchnikiem przygotowywali pyszne kanapki z pumpernikla oraz bruschetty. Na koniec mogli zasiąść przy udekorowanych stołach i spożyć produkt własnych rąk. I jak to smakowało!

Pomysł na zamianę miejsc został uznany przez uczniów za wyśmienity i z chęcią znów by się poddali takiej zamianie.

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona