Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Zwycięstwo dla „Zatly”
02-12-2015

Zwycięstwo dla „Zatly”

Data wydarzenia: 02-12-2015

W dniu 28 listopada 2015 r. na Hali Sportowej w Drawsku Pomorskim odbył się II Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn o puchar Starosty Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego w ramach ogólnopolskiej kampanii „Biała Wstążka - stop przemocy wobec kobiet!

Zaproszonych gości przywitał Janusz Garbacz, Członek Zarządu Powiatu Drawskiego oraz Brygida Rosa, Dyrektor Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pomorskim.

W turnieju wzięły udział 4 drużyny: 2 Brygada Zmechanizowana w Złocieńcu - JW 1696; drużyna z Kalisza Pomorskiego; „ZATLA” Tapicerstwo Samochodowe Złocieniec oraz  drużyna z Suliszewa.

Drużyny swoim udziałem wyraziły poparcie dla w/w kampanii w myśl zasady „Jestem fair na boisku i w życiu”. Na spotkaniu wręczone zostały również dyplomy, nagrody i wyróżnienia dla uczestników konkursów „Dzieci przemocy mówią NIE!!!” oraz „Źródło mej mocy nie tkwi w przemocy”.

Pierwszy mecz pomiędzy 2 Brygadą Zmechanizowaną i drużyną z Kalisza Pomorskiego poprzedził występ grupy cheerleader „ONE STEP” pod kierownictwem Anny Bilińskiej z Gimnazjum w Drawsku Pomorskim. Następnie młodzież z ZSP w Drawsku Pomorskim - Małgorzata Traczyk, Wiktoria Deptuła i Dawid Chyliński odczytali swoje nagrodzone wiersze. Malwina Czepkowska grając na gitarze wykonała swój utwór pt. „Nie jesteś sam”.

Drugi mecz odbył się pomiędzy drużyną „ZATLA” Tapicerstwo Samochodowe Złocieniec, a drużyną z Suliszewa.

I miejsce zdobyła: drużyna „ZATLA” Tapicerstwo Samochodowe Złocieniec;

II miejsce: 2 Brygada Zmechanizowana ze Złocieńca;

III miejsce: drużyna z Suliszewa.

Biała Wstążka jest symbolem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet, a także osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet.

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona