Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Poradnia pomoże wybrać zawód
02-12-2015

Poradnia pomoże wybrać zawód

Data wydarzenia: 02-12-2015

Praca w środowisku, w którym można realizować swoje zainteresowania zwiększa szanse na skuteczną realizację celów zawodowych. O tym między innymi rozmawiano na zajęciach pn. „Moje predyspozycje, zainteresowania, umiejętności i ograniczenia w kontekście wyboru ścieżki dalszego kształcenia”.

Uczniowie dokonywali identyfikacji swoich mocnych i słabych stron, odkrywali swoje zainteresowania i predyspozycje zawodowe. Wiedza na temat posiadanych cech osobowości, zainteresowań i umiejętności jest wyznacznikiem zarówno naszych możliwości, jak i ograniczeń. Decyzja o wyborze dalszego kierunku kształcenia i przyszłej aktywności zawodowej nie powinna być podejmowana pod wpływem impulsu, lecz powinien to być wybór racjonalny z uwzględnieniem posiadanych predyspozycji. Celem zajęć było przygotowanie młodzieży gimnazjalnej do świadomego podejmowania decyzji o wyborze ścieżki dalszego kształcenia i przyszłej aktywności zawodowej.

Wykład zorganizowała Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Drawsku Pomorskim  w dniu 13 listopada 2015 r. w Zespole Szkół w Złocieńcu. Uczestniczyli w nim uczniowie trzeciej klasy gimnazjum, a prowadziła Marta Augustyniak, pracownik Poradni.

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona