Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Epoka Kamienia Pomalowanego
02-12-2015

Epoka Kamienia Pomalowanego

Data wydarzenia: 02-12-2015

W ramach współpracy ze Złocienieckim Ośrodkiem Kultury uczniowie najmłodszych klas Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie uczestniczyli w zajęciach plastycznych odbywających się w świetlicy wiejskiej w Bobrowie.

Zajęcia wywoływały w wychowankach wiele emocji, mogli bowiem stworzyć własne arcydzieła ze zwykłych kamieni. Spotkania trwały dwa miesiące, w październiku i listopadzie. Ich celem było wzbudzenie w uczestnikach kreatywności, umiejętności projektowania i doboru kolorów.

Zadania nie były łatwe. W zależności od rozmiaru tworzywa artystycznego, tj. kamienia, należało precyzyjnie oddać zamierzony pomysł - powstały kamienne biedronki, pszczółki, a nawet wieloelementowe dżdżownice. Pomysłów i zabawy nie było końca, a o to właśnie chodziło organizatorom. Rozbudzenie wyobraźni, poruszenie w uczniach inwencji twórczej, konieczności samodzielnego działania i realizacji autorskiego pomysłu pozwoliło dzieciom uwolnić pokłady chęci i kreatywności. Równie istotnym celem było wspólne działanie, dzielenie się zamiarami i ich prezentacja.

- Zajęcia dały wiele radości nie tylko uczniom - relacjonuje Dyrektor ZPET Krystian Ignacak. - Ich opiekunowie również aktywnie uczestniczyli w zajęciach, bo przecież w każdym z nas tkwi dziecko, każdy ma w głowie ciekawe pomysły.

Podsumowanie projektu odbyło się 25 listopada w świetlicy wiejskiej w Bobrowie, gdzie zaprezentowano zdjęcia z przebiegu spotkań oraz wystawiono gotowe prace. Koordynatorem projektu była Justyna Dudzińska, pracownik Złocienieckiego Ośrodka Kultury.

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona