Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Z muzyką w sercach
07-12-2015

Z muzyką w sercach

Data wydarzenia: 07-12-2015

KONCERT. Legendy polskiego rocka w interpretacji uczniów kaliskiego Liceum.

W andrzejkowy wieczór zespół muzyczny składający się z uczniów Liceum w Kaliszu Pomorskim Michała Banaszaka, Michała Pieśkiewicza, Michała Paleszczaka, Doriana Dybnera (z gimnazjum w Pomierzynie), Oli Rogan, Adriana Kociuby, sióstr Malwiny i Karoliny Cybulskich oraz pana Adama Stąporka, pod  kierownictwem Konrada Chwastka zabrał publiczność w niezwykłą podróż w głąb historii polskiego rocka.

Dwugodzinny koncert odbył się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Młodzież wraz z opiekunem przygotowała dwadzieścia jeden utworów. Piętnaście z nich to efekt ich trzymiesięcznej pracy. Można było usłyszeć prawdziwe perełki muzyczne takich zespołów, jak Dżem, Perfect, Lady Pank, Kult, Budka Suflera. Legendarne utwory typu „Jolka Jolka”, „Zostawcie Titanica”, „Kołysanka dla nieznajomej” wybrzmiały w nowych, odświeżonych wersjach. Pomysł, by przypomnieć polskie przeboje podyktowało życie.

- Mieliśmy zagrać coś z muzyki światowego rocka. Po wakacjach okazało się, że jeden z naszych gitarzystów zmienił szkołę, w związku z tym część repertuaru, która była grana ze względu na to, że on znał te utwory i grał partie solowe, odpadła. W listopadzie mieliśmy zagrać koncert i wymyśliliśmy, że zamiast światowej historii rocka, przedstawimy polską historię rocka - wyjaśnia Konrad Chwastek.

Podziw publiczności wzbudziło żywiołowe wykonanie szlagierów, jak również nietypowy, rozbudowany skład zespołu: Konrad Chwastek (gitara, wokal), Adam Stąporek (gitara), Michał Banaszak (gitara), Malwina Cybulska (bas), Karolina Cybulska (wokal), Adrian Kociuba (wokal), Ola Rogan (wokal), Michał Pieśkiewicz (gitara), Michał Paleszczak (perkusja) oraz Dorian Dybner (klawisze).

Członkowie grupy to amatorzy, ale muzykę mają w sercach. To dla nich pasja i odskocznia od szkolnej rutyny. Podczas występu kilkakrotnie opowiadali publiczności o wybranych piosenkach, które były komentarzem do sytuacji w Polsce w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Tak jak utwór Kazika Staszewskiego „Mieszkam w Polsce”, który wykonawca aż do 1989 r. mógł jedynie śpiewać na koncertach, bo cenzura nie pozwalała na jego wydanie na płycie. W trakcie koncertu było wiele wzruszających  momentów.

- Gratuluję i chylę głowę przed waszym talentem. Przypomnieliście mi lata mojej młodości. Mogę obiecać, że zrobimy z panią wicedyrektor wszystko, abyście mogli się dalej rozwijać - dziękował artystom Maciej Rydzewski, Dyrektor Liceum w Kaliszu Pomorskim.

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona