Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Mniej drzew, mniej ofiar
07-12-2015

Mniej drzew, mniej ofiar

Data wydarzenia: 07-12-2015

Zarząd Powiatu Drawskiego kilkukrotnie w czasie mijającego roku omawiał sprawę niebezpieczeństwa jakie stwarzają dla kierowców drzewa rosnące tuż przy krawędzi drogi krajowej nr 20, na odcinku przebiegającym przez Powiat Drawski. Efekty widać już od jakiegoś czasu.

Bliskość drzew w stosunku do jezdni, zajmowanie przez nie pobocza, ich kiepski stan, odrywające się i spadające na drogę gałęzie, a także zniekształcenia asfaltu spowodowane rosnącymi korzeniami były przyczyną niejednego już wypadku. W wyniku bieżących rozmów, licznych interwencji Radnych Powiatu Drawskiego jak również użytkowników drogi, 14 lipca 2015 r. Starosta Drawski Stanisław Kuczyński skierował pismo do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w tej sprawie. Zwrócił się w nim z prośbą o pilną interwencję, wskazując na liczne zagrożenia zarówno dla kierowców i pojazdów, jak również dla pieszych poruszających się poboczem drogi z powodu braku chodników.

- Wyrażam nadzieję, że trwające właśnie wycinki znacząco wpłyną na poziom bezpieczeństwa użytkowników drogi - mówi Starosta S. Kuczyński.

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona